Train Station

22. ledna 2017 v 12:03 |  Spisy
V pondělí jsem si šel pro nový blok, protože linkovaná A5, která mi zbyla z minulého roku přestala být pro moje kresby atraktivní. (Taky už byla plná.) Ikdyž hodně pracuju v SAIi, ruční kresba je prostě nenahraditelná. :)
Takže jsem šel navštívit blízké papírnctví, které má vždycky přesně to, co potřebuji. Ano, uhodli jste to - měli to. Nevím, jak to ta paní dělá, ale takových obchodů potřebujeme více. Sice supermarkety jsou hrozně kůl a freš, ale člověku se z nějákého důvodu vždy zasteskne po malých obchůdcích. Aspoň já to tak mám. Vždycky je vzrušující tam pro něco jít a vrátit se s hotovými poklady. Taky ta vůně staronových věcí je skvělá.
Každopádně jsem přišel domů a samozřejmě jsem nemohl odolat tomu, si tam rovnou něco načmárat. Výsledek je následující:


Ale tenhle článek nepíšu, abych vám ukázal, co jsem vyrobil. Ono to ostatně není nikterak ohromujcí. Není podstatné proč ani co, ale jak.
Tohle jsem dělal celé bez předlohy. Prostě jsem si chtěl procvičit perspektivu s jedním úběžníkem, tak jsem si vymyslel co nejjednodušší krajinu. Nic zvláštního, že? Podstatné pro tento článek, je to, co mi na to řekl táta, když to náhodou našel položené na stole.
(Varování: Nejedná se o reálnou reprezentaci pondělní konverzace.)
"Hezká perspektiva, lol xd," povídá
"k, lulz," odpovím mu.
"S předlohou?"
"Předloha in 2017, LUL"
"4Head"

To co následovalo, je však podstatně důležitěší.
"Nebyla by sranda, kdybys jednou přišel na místo, který by vypadalo přesně takhle?"
S těmito slovy odešel z místnosti.
Instantní husina.

Jen si to představte. Nakreslili jste náhodné místo na Zemi, bez toho, aniž byste věděli o jeho existenci. Jak?

Táta na tohle asi zapomněl do hodiny po tom, co se to stalo - je to jenom špatnej vtip, ne? Nic co by si člověk musel nutně zapamatovat. Ale aniž by to věděl, nasadil mi brouka do hlavy.

Kde se bere insprace pro všechno umění? Přece nemůžu jen tak nakreslit něco, co jsem v životě neviděl, ne? Abych nakreslil vlakovou stanici, musím nejdřív vědět, co to je. Jak vypadají koleje, tyče, tráva, lampa... - však to chápete.
Zní to jednoduše - nemůžu nakreslit něco, co neznám. Musel jsem nejdřív něco vidět, abych to mohl nakreslit. Ať už je to fotka, vzpomínka, či něco jiného. To však znamená, že to, co kreslím na papír, do jisté míry opravdu někde existuje, nebo ne?
Otázka zní, do jaké míry. Možná, že je to jenom hodně fotek poskládaných dohromady. Možná, že je to jenom moje domněnka, jak by taková stanice mohla vypadat.
Možná, že tenhle článek je jenom hromada keců, a že celej tenhle myšlenkový pochod je kravina, co nedává smysl.

Ale to není žádná sranda, myslet realisitcky.
Co když je někde na Zemi opravdu stejná stanice, jako v mém bloku?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Atka Atka | E-mail | Web | 22. ledna 2017 v 20:03 | Reagovat

Páni! Něco takového by mě nikdy nenapadlo. Každopádně je to velmi zajímavá myšlenka. Jednou se mi zdál sen, ráno jsem se vzbudila a prostě jsem to musela namalovat. Byla to hnědovlasá holka s krátkými vlasy co se potápěla ve vodě. Byl vidět jen obličej a oči měla otevřené, ale obrázek je světlý a celkem uklidňující ^^. Každopádně nechápu, jak se mi mohl zdát obrázek :D.
Jak já ti závidím ten blog ^^. Nikde jsem nemohla nic takového najít, až v Lídlu jsem našla onen blog, o kterém jsem psala na mém blogu. Nikde jinde v papírnictví nic nebylo -_-"
A tvoje kresba je skvělá. Mě perspektiva vůbec nejde :D
Eee... omlouvám se za spamování ^^
Moc pěkný článek ^^

2 Black Black | Web | 23. ledna 2017 v 15:03 | Reagovat

[1]: Taky se mi něco podobného stalo, ale nějak mě ta kresba moc nezaujala, tak jsem se neobtěžoval to namalovat. :D Ale přiznávám, že sen, kterej se vůbec nehejbe je fakt psycho :D

3 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 25. ledna 2017 v 17:24 | Reagovat

Tahle myšlenka se kterou táta přišel je super :D vím že už jsem o něčem podobném viděla i film, ale mně stačí mít deja vu a už mám takový podivný vnitřní pocit jako by všechno bylo špatně, že nevím jak bych reagovala na něco takovýho :D

4 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 25. ledna 2017 v 17:25 | Reagovat

Každopádně možnost, že bys na takový místo přišel tu samozřejmě je. Někde jsi inspiraci vzít musel, může to být sice jen slátanina několika vzpomínek dohromady, ale třeba to může být dost pravdivý "obtisk" nějaké vzpomínky, o které už ani nevíš, že ji máš :D

líbí se mi to, perspektiva mi nejde :D

a ten blok, jsem ráda že jsi z něj nadšenej, ale mě by tam ty dírky na založení celkem štvaly x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama